Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Jak uzyskać dom w najlepszy możliwy sposób?

Czujesz się przytłoczony swoimi warunkami hipotecznymi? Nic dziwnego! Masz wiele opcji, jeśli chodzi o finansowanie zakupu domu, a trudno jest dowiedzieć się, która z nich jest najlepsza. Ulubionym sposobem na opłacenie domu jest gotówka. To może brzmieć jak coś szalonego, ale ludzie tacy jak ty robią to codziennie! Jeśli nie jest to możliwe, najlepszą rzeczą jest inteligentny kredyt hipoteczny w domu. Może być łatwe do zapoznania się z szeregiem opcji hipotecznych, które pozwolą Ci kupić dom bez problemu. Ale złym produktem hipotecznym może być odpowiedzialność znajdująca się Twoim portfelu finansowym. Dom powinien być błogosławieństwem dla rodziny, a nie finansowym koszmarem!

Dlatego dobrym pomysłem jest wiedzieć, co tam jest dostępne i dlaczego trzeba uniknąć niektórych popularniejszych opcji hipotecznych.

Regulowana stopa kredytu hipotecznego

Niska stopa procentowa brzmi całkiem nieźle, prawda? W ten sposób przyciąga się kupujących. Oferują niską stopę początkową, po upływie określonego okresu kurs zmienia się na pozostałą okres kredytu. Ten rodzaj pożyczki rzeczywiście przenosi ryzyko wzrostu stóp procentowych względem Ciebie, właściciela domu. Obecnie stopy procentowe są niewiarygodnie niskie i od jakiegoś czasu faktycznie można się załapać na fajną okazję. Ale kiedy stawki zaczynają się dostosowywać, jest tylko jeden kierunek, w jaki mogą pójść: do góry!

Czy tak chcesz ryzykować? Nie sądzę! Nie finansuj swojego domu w ten sposób. Jest to jedna z najgorszych opcji!

Pożyczka rządowa

Pożyczki rządowe to kolejna popularna opcja hipoteczna, zaprojektowana specjalnie dla kupujących domy jednorodzinne. Pożyczki te ułatwiają kupującym po raz pierwszy wejście do własności domowej, wymagając zaledwie 3,5%. Ponadto pożyczki te są wspierane przez rząd, co oznacza, że rząd zapewnia bank, więc nie straci pieniędzy, jeśli nie dokonasz płatności. Jaki jest minus? Nowe przepisy wymagają, aby utrzymać prywatne ubezpieczenie kredytów hipotecznych na czas trwania pożyczki. To może kosztować około 100 złotych miesięcznie na 100 000 pożyczonych, a nie wchodzi do spłaty kredytu hipotecznego. To jest koszt, który możesz ponieść!

Kupując właściwą opcję

Rozmawialiśmy już o najlepszym sposobie na zakup domu - w 100% gotówka! To nie może być łatwe, ale warto. Ludzie tak, jak ty oszczędzasz od lat, aby osiągnąć ten cel! Jeśli masz zamiar kupić dom z hipoteką, musisz mieć podstawy. Oto co mamy na myśli:

Jesteś całkowicie wolny od długów.

Masz trzy do sześciu miesięcy wydatków zapisanych w funduszu ratunkowym.

Kredyt mieszkaniowy powinien być konwencjonalną hipoteką o stałym oprocentowaniu, zawierającą 15-letnie (lub mniej) okresy. Nie sięgaj do 30-letniego kredytu hipotecznego! 30-letni kredyt hipoteczny z 4% stopą procentową będzie kosztować dużo więcej w ciągu kredytu pożyczki niż 15 lat hipotecznych. To dużo pieniędzy, które można wykorzystać do utworzenia swojego funduszu emerytalnego.