Nazwa użytkownika

Jesteś tutaj

Formalności

Aby zaciągnąć kredyt na samochód należy przede wszystkim wypełnić wniosek kredytowy, oraz niezbędne dokumenty wymagane przez bank, a wśród nich te dotyczące danej osoby, która zaciąga kredyt oraz informacje dotyczące celu pożyczki czyli w tym wypadku informacji o samochodzie, sprawdź NaszaKasa.eu porady dotyczące tego typu kredytu.

Najważniejsze dokumenty

Aby móc być pewnym otrzymania kredytu na pewno trzeba złożyć odpowiedni dowód tożsamości identyfikujący nas jako właściwą osobę, która stara się o pożyczkę czyli paszport lub dowód. Coraz częściej wymagane jest również okazanie prawa jazdy kat. B. Dowód tożsamości jest najważniejszym dokumentem, który dla banku jest jednym z najbardziej wiarygodnych dokumentów, które identyfikują daną osobę dorosłą, dla której udzielony zostaje kredyt samochodowy. Są tam najważniejsze informacje takie jak dane kredytobiorcy czyli imię, nazwisko, pesel, imiona rodziców czy numer dokumentu. Dane te mogą się przydać na dalszym etapie postępowania. Wiele zależy również od wysokości udzielanego kredytu. Jeśli jest to już odpowiednio wysoka suma sam dowód tożsamości może nie wystarczyć. Wówczas, aby móc ubiegać się o odpowiednio wysoki kredyt samochodowy należy też okazać oprócz dowodu tożsamości na przykład paszport czy prawo jazdy, które potwierdzą zgodność co do osoby, dla której udzielany jest kredyt samochodowy.

Dochody w dokumentach

Jeśli staramy się o kredyt samochodowy trzeba liczyć się o przedłożenie bankowi oprócz własnych dokumentów tożsamości również specjalnych umów poświadczających nasze zatrudnienie, a co za tym idzie osiągane dochody. Inaczej sytuacja będzie wyglądać w przypadku posiadania umowy o prace, a jeszcze w inny sposób będzie można patrzeć na podmioty prowadzące działalność gospodarczą lub status emeryta czy rencisty. Pracownik na etacie powinien okazać dokumentację od pracodawcy odnośnie osiąganych zarobków, informacje dotyczące firmy. Osoba prowadząca działalność gospodarczą powinna okazać przede wszystkim dokument, który potwierdza prowadzenie działalności gospodarczej jak wpis z rejestru przedsiębiorców czy inne dokumenty wystawiane przez Urząd Skarbowy, Krajowy Rejestr Sądowy. Jeśli mowa o osiąganych dochodach to trzeba wykazać ostatnie kilka miesięcy, dzięki czemu bank może więcej wiedzieć odnośnie naszej płynności finansowej dla spłacanego kredytu samochodowego. Emerytura i renta to także dokumenty ważne dla banku w kontekście przyznawanego kredytu. Istotne jest zatem fakt przyznania świadczenia i jego wysokość. Jeśli insytucja finansowa będzie miała wgląd we wlaściwy odcinek renty lub emerytury to ten jeszcze lepiej spojrzy na kredytobiorcę.

Aby móc cieszyć się kredytem samochodowym trzeba również dla banku wystawić dokumenty świadczące o nabyciu pojazdu takie jak ksero dowodu restracyjnego czy dokumenty dotyczące zakupu pojazdu,, gdzie ważna jest umowa kupna sprzedaży i numer konta osoby, która sprzedała samochód. Takie informacje są niezbędne dla każdej instytucji finansowej udzielającej wsparcia w postaci kredytu samochodowego.